Acaba Ne Eksik?

Öncelikle bu başlığı bulduğu için Ceren’e teşekkür etmeyi sizin adınıza bir borç bilirim. Ben Oğuzhan. The Protector dizisini beraber izledik,efektleri izlerken gözümüz birlikte kanadı, konuyu birlikte sevdik, yazıyı birlikte yazdık ama başlığı o buldu. İlgi çekici ve çarpıcı bir başlık bulalım derken bu kadar kötü bir başlığı nasıl buldu ben de bilmiyorum ve en az sizler kadar şaşkınım. Ama olsun kötü oluşuyla ilgi çekti sonuçta. Bu soruyu da ben soruyorum: The Protector de acaba ne eksik?

Fazlası olmadığı konusunda hemfikiriz. Oturduğumuz yerden eleştirmeye başlayalım. The Protector, tarihi ögelerle süslenmiş bir süper kahraman dizisi. Netflix’in bu tür yapımlarına oldukça aşinayız, ama ilk Türk yapımı dizisinde tekrar bu formülü uygulaması biz Türkler için bir ilk oldu.Senaryoyu bir süper kahraman senaryosu olarak değerlendirdiğimizde, merak uyandırıcı birçok unsuru içinde barındırdığını ve kendini izletmeyi başardığını söyleyebiliriz.

Tüm bunlara rağmen The Protector ama bir şeyler eksik…

Dış mekanların oldukça fazla kullanıldığı ve cast’ın dabelli bir kalibrenin üstünde olduğu dizide görsel efektler resmen REZALET! Eğer,bir fantastik dizi çekiyorsanız tabiki büyük önceliklerinden biri görsel efektolmak zorunda. Fakat Netflix buna gerekli bütçeyi ayırmadığı gibi yönetmen de gerekli özeni göstermemiş. Özellikle ilk bölümlerdeki kötü müzik seçimleri The Protector dizisini aşağıya çeken özelliklerden biri.  Biz de izlerken kendi kendimize durup durup “Ne alakaa? Bu sahneye bu müzik?” dedirtti. Sahnenin de bütün ciddiyetini ve ilgi çekiciliğini bize göre yok etti. Müzik deyip geçmemek lazım, film ve dizi sektöründe görseli tamamlayan ve izleten şey müzik. Müzik seçimi ne kadar kaliteli olursa, o şey o kadar izlenilesi oluyor. Eh bizim için bu durum böyle.

Bütün bu kötü yanlarına rağmen The Protector izlemeye değer Türk yapımı bir Netflix dizisi olmuş. Her bölüm bir sonraki bölümü merak ettiriyor.Eğer az biraz tarihe, gizeme ve fantastik şeylere ilginiz varsa izlediğiniz o 45 dakika emin olun zaman kaybı değil. Kafa dağıtmak isterseniz, Oğuz’ un deyimiyle çıtır çerez niyetine izleyebileceğiniz dizilerden biri.

Bizi Takip Edin !!
error