Meditasyon Müziği ile Bilinçaltı Temizleme

Size söz verdiğim üzere “Meditasyon Müziği ile Biliçaltı Temizleme” başlıklı yazımı sonunda yazmış olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Gecikme için kusura bakmayın lütfen. Volkan Konak Mimoza Çiçeği’nden sonra bir süre kendime gelemedim zağar… Mimoza çiçeği bendeniz da kafa yaptı. E haliyle liste de bugüne kaldı. Meditasyonun öneminden Meditasyon Yapalım başlıklı yazımda anlatmıştım.

Meditasyon yapalım da müziksiz yapmayalım.

Meditasyon müziği olmadan meditasyon yapılır mı?

Yapılmaz.

Yapılamaz, yani en azından benim için.

Gün içerisinde pek çok aktivite yaparken zihnimizi o kadar çok yoruyoruz ve gereksiz sorularla, sorunlarla yıpratıyoruz. Kafamızı dağıtmak adına “Haydi kitap okuyayım!” diyoruz ya da uyumadan önce “Ay bir iki sayfa bir şey okuyayım da uykum gelsin.” ya da “Dur şu instagramda biraz daha dolanayım, kim nerde ne kimleymiş ne yemiş içmiş bakarken uykum gelir nasılsa…” diyerek kendimizi dinlendirmekten ziyade daha da fazla yoruyoruz. Gereksiz radyasyona yahut kelime bombardımanına maruz kalıyoruz.

Oysa müziklerin yatıştırıcı ve dinlendirici bir etkisi var.

O uyku öncesi kitap okurken arka fonda çalan hafif müzik ya da sosyal medya aracılığıyla başka hayatlarda sörf yapmak yerine yatıştırıcı müzikler dinlesek, gün içinde yorulan zihnimizi dinlendirebiliriz.

Evet canım meditasyon müziği ile bilinçaltı temizlemekten bahsediyorum. Bilinçaltı temizlemek için ille de meditasyon yapmak gerekmiyor. Meditasyon yapmayı kolaylaştıran meditasyon müzikleri dinlemek de pekala uyku öncesi bilinçaltımızı temizlememize oldukça yardımcı oluyor.

Ben uyku öncesi dinlenmek, uykuya geçişimi kolaylaştırmak için dinlediğim meditasyon müziği listesi oluşturdum. Hadi yine iyisiniz, sizinle o listeyi paylaşıcam.

Meditasyon müziği ile bilinçaltı temizlenir mi, nasıl temizlenir sizde deneyimlemiş olursunuz hem…

İyi uykular…