Abiiii nedir bu Spotify?

Bir gün yine durduk düşünüyoruz. Zira son zamanlarda en çok yaptığımız şey, düşünmek. Fakat biz bu eylemi gerçekleştirirken backround da çalan bir şarkımız muhakkak ki olur. Müziksiz bir hayat, bizim için düşünülemez (!) Şaka yapmıyoruz. Ciddiyiz. Bunu yaparken de tabii ki, Spotify’ı kullanıyoruz.

Peki neden mi Spotify’ı kullanıyoruz ya da nedir bu Spotify? Gelin birlikte bakalım.

Bu uygulama 2008 yılından beri dünyanın her yerinde hizmet veren online müzik platformudur. Şuan dünyada en çok tercih edilen müzik dinleme uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Bunun bizce en büyük sebebi dinleyiciye sağladığı, cüzi bir miktar karşılığında, çevrimdışı (yani internetiniz kapalıyken, uçakta ya da herhangi bir yerde nerde olursanız olun) sınırsız müzik dinleme imkanı.

Bunu nasıl yapıyor?

Şöyle ki, Spotify Premium üyeliği satın aldığınızda (öğrenci, aile gibi farklı seçenekleri mevcut) kendi müzik kitaplığınızı oluşturup, bu kitaplıktaki müzikleri internete bağlı olduğunuz bir anda indirerek, sonrasında çalma listenizdeki o şarkıları internetsiz bir ortamda (çevrimdışı iken) dinleyebiliyorsunuz. Bu sayede internet kotanızdan yememiş oluyorsunuz ve tam anlamıyla sizin müzik zevkinize uygun bir listeye sahip oluyorsunuz. Hani youtube’daki gibi bir şarkıdan başka bir şarkıya geçiş yaparken reklama da maruz kalmıyorsunuz ya da telefonunuzun açık konumda olmasına gerek kalmıyor.

Özetle düşünenler, müziksiz yapamayanlar için, abiiii budur Spotify.