2018 Burç Yorumları

Geçen gün yine bool köpüklü şöyle güzel bir keyif kahvesi içiyorum. Huyumdur (aslında teyzeden geçme bir aile geleneği de diyebiliriz) her kahve içişimden sonra kapatırım kahve fincanımı, bakan olsun ya da olmasın bu bir alışkanlık bende. Neyse yine kapattım kahvemi gayri ihtiyarı. Birden aklıma geliverdi burçlar. Mavi Kanlı Ay Tutulması sonucu koca senenin başında merak etmediğim 2018 burç yorumları düştü aklıma. 2018’e girerken bile ne kitabını almışımdır ne de google’a yazıp da 2018 Burç Yorumları nedir diye sormuşumdur. Böyle bir ilgisizlikten birden bire kahve ve yaşanan kanlı ay tutulması ile büyük bir ilgi ve merak duygusuna geçiş yaptım.

Önce bir genel olarak ünlü astrologların yorumlarına bir bakayım istedim. Bu insanların acaba 2018 burç yorumları neler, burçlar hakkında ne diyorlar, başımıza ne felaketler ya da mükemmellikler gelecek? Sorular, sorular…

Herkes bir şeyler söylemiş tabiki, ben de astrolog olup iki kelam etmek, 2018 burç yorumları hakkında bir yazı yazmak istiyorum. Öyleyse okuyalım.

Cerence 2018 Burç Yorumları:

 • 2018 Koç Burcu Yorumu:

Genele baktığımda Koç burçları için 2018 yılında kariyer odaklı olacağı, iş ve kariyer temalı işler yapacağı, girişimlerde bulunacağı söyleniyor. Vallahi abimin bir Koç olduğunu düşünerek bu yorumun doğru olduğunu deneyimledim. Adam o kadar şanslı ki, o işin ayağına gitmedi iş onu ayağına geldi. (Yooo bu kadar şanslı  ve kısmetli olduğu için hiiiç kıskanmıyorum, sadece doğururken tüm şansı abime yükleyip bana şans namına pek bir şey bırakmadığı için anneme tesüf ediyorum.) Ayrıca bu kariyer planlarında Koç’ların toplum önünde olmaktan ve sorumluluk almaktan çekinmemesi gerektiği söylenmiş. Yapacakları işlerde topluma kendilerini kabul ettirmek önemliymiş. (Buradan doğuştan şanslı olan Koç burcu abime sesleniyorum, bir inşaat mühendisi olarak kendini inşaat işçilerine kabul ettir, yumruğunu masaya vur ve amelelere sözünü dinlettir.)

Bu yıl Koçların yılı gibi gözüküyor. Parasal konularda başkalarının kaynaklarından da faydalanacağı söz ediliyor. Ba ba ba baaa, kendi şansları bitti başkarınınkine göz dikiyorlar bide. Yok beee Rabbena hep bana!

Aşk konusunda da epey bir şanslı olan Koçlar bu konuda da önemli kararlar alabilirlermiş. Ay dayanamayıp yine abime sesleneceğim: “Hadi iyisin 2019’da sizin düğün kesin!”

 • 2018 Boğa Burcu Yorumu:

Bu yıl Venüs’ün yönettiği Boğa burçları (Şekil A: 1, bendeniz) çok fazla seyahat edecekmiş ve seyahatler/yolculuklar fazla sorumluluk verici ve öğretici olabilirmiş. Dönüp hayatıma baktığımda –ki aslına bakılırsa sürekli yolda olduğum için dönüp hayatıma bakmaya bile fırsat bulamıyorum çoğunlukla, sahiden de doğru olduğunu görüyorum. İnsanlar genelde “Ohhh beeh, hayat sana güzel! Leyleği havada gördün galibaaağ?” şeklinde yorum yapıyor olsa da, bu yolculuklar benim için fazlasıya eğitici ve sorumluluk yüklü. Yine de instagramda “Ay ne güzel hep geziyorum, kıskanın hııh!” tarzındaki storylerden da vazgeçmiyorum. Dostlar alışverişte görsün yahu!

13 Temmuz Güneş Tutulması’yla da eğitim Boğalar için büyük önem taşıyacak imiş. Yurt dışı eğitim ve kursları söz konusu olabilirmiş. 27 Temmuz’da gerçekleşen  Mavi Kanlı Ay Tutulması sonucu iş ve kariyer hayatı Boğa burçları için olumlu olarak şekillenecekmiş. Allllaaaah, tutmayın beni hemen İngiliççe çalışmaya başlıyorum, hemen!

Bunun dışında bu yıl Boğalara evlilik varmış… Diyorlar ki, bekarsanız evliliğe adım atabilirsiniz. Bunu öğrenmek iyi oldu, yoksa sahiden kendimi evde kalmış gibi hissedecektim. Yaşasın evde kalmıyorum! Ayrıca bu evlilik fazlasıyla da şans getirecekmiş, ortaklaşa yapılacak işlerde, yaptığımız işlerde popüler olmaktan büyük mutluluk duyabilirmişiz. Heyy Ortak, alırsın umarım mesajı 😉 Hıı bide söz ve nişanı 6 Ekim ve 16 Kasım arasına denk getirmemeliymiş Boğa burçları, dikkatle duyurulur!

Özetle bu yıl sanki Boğaların yılı olacak gibi ya hayırlısı… Ay iyi ki tutuldun ay, iyi ki…

 • 2018 İkizler Burcu Yorumu:

2018 yılında ağırlık olarak para ile içli dışlı olacak İkizler, parasal sorumluluklar üstlenerek büyük bir dönüşüm içine girecek.Hayatlarındaki pek çok şeyi değiştirecek olan İkizler burcu, bu değişimi eğer sevdikleriyle paylaşırsa ruhen de dönüşümü uğrayacak (mış). Fakat bu parasal konularda da risk almaktan kaçınmalılar(mış).

İş değiştirmek, yeni projelere dahil olmak vb. bu seneler İkizler için çocuk oyuncağı olacak. Beraber çalıştıkları insanların hayatlarında da güzel gelişmelere sebebiyet verecekler. Yani astrologlar böyle söylüyor ben onların yalancısıyım. Hiç de sevmem bir öyle bir böyle olan İkizler burcunu, ama sadece bu yıla özel onlarla birlikte çalışabilirim. Niye çalışmayayım ki? Hayatımda güzel gelişmelere sebebiyet vereceklermiş. İkizler burcu iş arkadaşı aranmaktadır? Gelsin sitemizde çalışsın.

7 Ağustos ve 8 Kasım tarihleri de aşk, söz, nişan, evlilik konusunda İkizler’in şansının açılacağı bir tarih aralığıymış, haberiniz olsun. 7’si gelmeden tek taş pırlanta araştırmalarına başlayın isterseniz. Ay bu yıl da herkes evleniyor ayol!

 • 2018 Yengeç Burcu Yorumu:

Bakın bir yorumunda Hande Kazanavo şöyle demiş yengeç burçları için: “Bu yıl arkanıza alacağınız rüzgarla aşkı hissedecek, yaşayacak, yaşadığınız veya yaşayacağınız aşkların sizi daha fazla geliştirdiğini göreceksiniz sevgili Yengeçler.” Daha ne denir kii?

Burada bir şarkı girsin lütfen: “Aşşşşk kokusu vaaaar, havada aşkkkk kokusu vaaar!”

Ay valla hep evlilikten bahsedilmiş Yengeçler için. Yükseleni Yengeç olanlar içinde geçerli olabilir bu durum. Fakat bu aşk kokusu fazla da başınızı döndürmesin Yengeç’ler, kararlarınızı alırken aman ha dikkatli olun, iki kez düşünün. Malum Balık’lardan sonra en duygusal burçlardan birisiniz.

Kariyer konusunda da oturun oturduğunuz yerde, yeni maceralara atılmayın sakın. Yoksa o kadar taksiti, düğün masrafını nasıl ödeyeceksiniz? Düşünün bunları… Şaka bir yana sahiden iş ve kariyer konusunda yeni yatırımlar için uygun bir yıl değilmiş 2018 Yengeçler için. Bunu dikkate alın bence…

İmza, Cerence.

 • 2018 Aslan Burcu Yorumu:

Aslan mı? Ayyy aman aman benden uzak olsunlar da kime yakın olurlarsa olsunlar. Boğa ve aslan çok zıt kutuplar çook! Eğer Aslan bir sevgiliniz falan varsa ayrılın hemen Boğa burçları, sizin için Yay burçları en ideali. Benden söylemesi.

Neyse Aslan’ları bu kadar yerdikten sonra onlar için de 2018 Burç Yorumları’na başlayabilirim:

Bu yıl Aslan burcu, iş, hizmet ve sağlık alanlarına yoğunlaşacakmış. Algılarının ve beyinlerinin açılacağı, özetle “Beyin bedavaa!” diyecekleri bir döneme giricekler de denebilir. İş yerinde neyin sizi mutlu edip etmediğine karar vereceğiniz ve buna göre hareket edeceğiniz bir dönem bu dönem.  Bu dönemde önemli olanın, sizi mutlu eden şeyin yapmak olduğunu farkedeceksiniz.

Ev ve aile konularında da oldukça şanslı olacakları bir sene olacak 2018. Hayallerinizdeki o pembe panjurlu evi alabilirsiniz. Olaaaay! Ayrıca aileniz ile geçireceğiniz zamanlar, sizin içsel huzurunuzu bulduğunuz ve siz olacağınız zamanlar olacak. Bu yüzden onlarla iyi anlaşmaya bakın.

Evliliğe adım atmak, hayallerinizdeki o evle birlikte yeni bir yuva kurmak da bu yıl Aslanlar için olası bir yıl. Ayrıca eğer evlenecekseniz sağlık anlamında da kendinize yatırım yapmalısınız. Çünkü hastalıklar ve fazla kilolar size sıkıntı yaratabilir. Beslenmenize ve kendinize özen göstereceğiniz bir yıl olacak. O gelinlik ve damatlık içinde megoloman bir yapıya sahip olarak siz Aslanların şişko ve yağlı görünmesini istemem. Hıı görürsem de çok pis dalga geçerim, söyleyeyim. Malum pek sevmiyorum sizi…

 • 2018 Başak Burcu Yorumu:

Hem Başak hem de yükselen Başaklar için hayatın onlara gülümseyeceği bir yıl olacak 2018. Özellikle aşk hayatlarında ve çocuklarla olan iletişimlerinde yaratıcılıkla bezenmiş eğitici ve öğretici bir yıl yaşanacak. Her daim, kafasında plan kuran ve o planları hiçbir detayları atlamadan uygulayan Başak burçları bu yıl da bunu uygulayarak başarıya , özellikle de sanatsal ve kreatif işler konusunda, imza atacaklar.

27 Temmuz’da yaşanan Ay tutulması, Başaklara yaramayacak. Bu tutulma sonucu sağlık koşullarında zorluklar yaşayabilirler. Amman dikkat! Sağlık önemli Başak burçları… Evet hayatınızdaki her şeyi bilgisayarmışçasına planlı ve programlı tıkır tıkır hallediyor olsanız da sağlık bu şakaya gelmez, insan vücudu da bilgisayara benzemez!

İş konusunda da birazcık taviz verebilirsiniz. Ne yani dünyayı siz mi kurtaracaksınız? Ne bu işkoliklik! Sizin için iş konusunda sürpriz fırsatlar ve şanslar söz konusu olabilir. Aman ha kaçırmayın…

 • 2018 Terazi Burcu Yorumu:

Aile de aile, aile de aile, diyen bir burç olan Teraziler, bu yıl da aile sorumluluklarını üstlenmek konusunda istikrarlı tavırlarını sürdürmeye devam edeceklermiş, öyle diyolaaağ. Adeta kendisini ailesine adayan ve onlar için yaşayan Terazi burçları onlar için parasal konularda da adımlar atacaklar.

2018 para konusunda Teraziler için şanslı bir yıl olacak. Karşılarına güzel şanslar ve fırsatlar çıkabilir. Maddi konularda tutkulu ve stratejik bir şekilde ilerlemeyi, yaptığınız yatırımları ve birikimleri iyi değerlendirmelisiniz.

Not:  Bize de parasal konular da bir iki taktik verirseniz, süper olur sevgili Teraziler…

 • 2018 Akrep Burcu Yorumu:

Şanının bol olduğu bir yıl yaşayacamış Akrepler. Aslanlardan rol çalış güvenlerinin (megolomanlıklarının) hat safhada olduğu bir yıl olacakmış. İnsanları kolaylıkla etkileyebilirlermiş. Düşünüyorum çevremde akrep burcu olan biri var mı diye… Kuzenlerim bu burçtan. Ergen Akrep henüz onlar, fakat bu söylenenler onlara uyuyor. Özetle, 12 yılda bir gelen, ve bir sonraki 12 yılın tüm olaylarını belirleyecek olan bu yılda Akreplerin özgüvenlerini arkalarına alarak, eğitim, öğretim ve iş alanlarında şansın ayağına gelmesini beklemeden hareket etmeleri gerekiyor.

Bunun dışında ailesiyle sürekli bir sürtüşme yaşayacak olan Akreplerin bu duruma bir son vermeleri lazım (mış). Sahiden bu junior Akrepler bizi kavgalarıyla epey bir yordular bu sene, ergenler ya hani… Bunu da bizzat deneyimledik efendim. Aile hayatlarında ve ev hayatlarında Akreplerin ve yükselen Akreplerin daha ılımlı davranması gerektiği öneriliyor. 

Sevgiler…

 • 2018 Yay Burcu Yorumu:

2018’de Yay burçları, neşe bolluk ve zenginlik temsilcisi Uranüs’ü arkasına alarak her türlü olumsuzluklardan, felaketlerden,  aman efendim ne bileyim aklınıza gelip gelebilecek tüm kötü şeylerden korunacakmış. Beklenmedik iyiliklerle karşılacak olan Yaylar, kendililerini keşfederek, hayatlarının merkezine kendilerini koyup daha ruhani ve soyut şeylerin peşinden koşacakmış. Yoga olur, pilates olur, meditasyon olur… Sanırım tüm bu saydıklarım Yay buçları için biçilmiş sosyal ve ruhani aktiveteler diyebilirim.

Yurt dışı, yabancı ilişkiler, devlet ilişkileri konusunda oldukça şanslı bir döneme giren Yay burçları, maddi ve finansal konularda önemli düzenlemeler yaparak kendini koruma altına alacaklar. Bu yıl Yaylar için daha çok öğrenme ve kendini geliştirme yılı olacak. Yaşadıkları öğrenme süreci tamamlandığında idrak ettikleri en önemli şey ise, içsel huzurun, kişisel değerlerin ve duyulan güvenin parayla ya da maddi herhangi bir şeyle, güçle ilişkili olmadığı olacak.

Ohh ohh, hayatımdaki insanın Yay olduğunu hesaba katarak, doğru bir karar aldığımı düşünüyorum. Yakında zenginim a dostlar! Hiç birinizi tanımam… Şaka bir yana sahiden bu yıl yeniden doğuş olarak tabir edilecek bir yıl olacak Yaylar için. Eğlence, para, aile, aşk, eğitim, tüm bu konularda kendini, yaratıcılığını keşfedeceği ve şansın yüzüne güleceği bir yıl olacak.

Ay hadi inşallaah! (İç ses)

 • 2018 Oğlak Burcu Yorumu:

Çevresi oldukça geniş olan (tabiri caizse, sokağa çıktığında damgalı eşek gibi dolaşan) Oğlak burçları bu yıl bunun kaymağını yiyecek. Çevresinden aldığı güçle ve destekle girdiği işte büyük kazanımlar elde edecek.  Pek çok alanda şansı dönen Oğlaklar, çevrelerindeki insanları araştırmacı yönüyle ve detaycı kişiliğiyle ayrıca mükemmeliyetçiliğiyle kendine hayran bırakacak. Ay okuduklarımın arasında, en hoşuma giden çıkarımlar bunlar oldu Oğlaklar için. Birden fazla işten elde edeceği gelir artabilir ayrıca gelecek planlarını devreye sokup, 2.5 yıl içinde bunları tamamen gerçekleştirmiş olabilirmiş.

2.5 yıl sonra Oğlak bir tanıdığınız varsa arayın derim. Benden söylemesi…

 

 • 2018 Kova Burcu Yorumu:

Sabretmek, doğru kararlar almak, hayaline ulaşmak için mücadele etmek, ruhsal dengeyi sağlamak bu yıl Kovaların en önemli konu başlıkları olacak. 2018 yılında her şeyi kontrol altında tutmak isteyen Kovalar için kontrolün elden çıktığı, dibi görüp sonra yeniden zirveyi gördüğü, yani mutluluğu da mutsuzluğu da kısa süreli aralıklarla deneyimleyeceği bir yıl olacak.  Tüm bunlar göz önüne alındığında Kova burçları için önerilen şu: Bazı şeyleri akışına bırakıp, kaderin onların hayrı için çizdiğine razı olup, zorlansa ya da yorulsa bile yaşadığı olaylardan kendine bir sonuç çıkarıp bunu bir tamamlanma süreci olarak görmeleri gerektiği. Evet tam olarak önerilen bu. Sahiden de doğru.

Bu yıl Kovalar için pek çok şeyi deneyimlediği, üzüldüğü ama sonra kendi kendine sevinci bulduğu bir yıl oldu. Ayrıca tüm bu yaşadıklarından yola çıkarak Kovalar, mistik konulara, gizemli ve ruhsal öğretilere meraklı olup, kendilerini bu konuda geliştireceklermiş. Annemin bir Kova olarak gördüğü rüyaların gerçek olduğunu hesaba katarak buradan ona sesleniyorum: “Lütfen rüyanda sayısal loto rakamlarını artık görr! Lütfen…”

 • 2018 Balık Burcu Yorumu:

Duygusal mı duygusal olan Balıklar için 2018, daha çok çevresindeki insanları sorgulayacağı, kimisini hayatından çıkarırken kimisi baş tacı yapacağı bir yıl. Bu sebeple bu dönem  gelecek planlarını ve hayatını devam ettirirken yanında kimlerin olacağını belirlediği ve bu süreçte gerçeklerle yüzleşeceği bir yıl olacak.

Ayrıca son 7 yıldır para alanında yaşadıkları dalgalanmalar ve sıkıntılar son bulacak.  İş ve aşk hayatında da güzel gelişmeler var.

27 Temmuz’da yaşanan Mavi Kanlı Ay Tutulması, Yay buçlarının bilinmeyen kadersel alanında gerçekleşmiş. Bu sebeple Yaylar beklenmedik kardersel olaylara oldukça açık bir döneme girecekmiş. Beklenmedik olaylar içinde eğer kendinizi bulursanız, derin bir nefes alın ve bunun tutulma yüzünden olduğunu kendinize hatırlatarak sakin kalmaya çalışın. Her şey geçecek…

 

Cerence Burç Yorumları’nın sonuna geldiniz efendim. Mavi Kanlı ay Tutulması bazı burçları olumlu etkilerken bazılarını olumsuz, bazılarınıysa hiç etkilememiş gözüküyor, olsun. Genel olarak hepimizin şansının açık olduğu, evleneceği ve zengin olduğu bir yıl olacak 2018. “Dolar olmuş 5.10, nereye düğün yapıyoruzz, nerede zenginiz Cerence?” derseniz şayet, siz de haklısınız. Fakat umut işte… Hem ne demişler fala inanmayın, falsız da kalmayın anacım…

Daha fazla ve daha doğru bilgi almak isterseniz diye aşağıya Astroloji kitaplarına ulaşabileceğiniz site linki bırakıyorum:

https://www.dr.com.tr/search?q=astroloji